PRO GHE18V-50FP
Batteridrevet hækkesaks
Bestillingsnummer 0.600.8D5.100
  • Klipper tykke grene uden at gå fast takket være det patenterede Bosch Anti-Blocking System
  • Ergonomisk 360°-håndtag til nem håndtering og justering
  • Høj ydeevne og lang driftstid takket være kraftfuld kulfri motor med 3.400 slag/min
  • Lav vægt (4,2 kg) reducerer træthed og sikrer klipning i længere tid
View more
AMPShare.
i papæske 0 600 8D5 100
PRO GHE18V-50FP
Dit valg
Bosch GHE 18V-50 Professionel batteridrevet hækkeklipper.
i papæske
Find en lokal forhandler
Inkluderet i denne udgave
  • Papæske
Tekniske data
De vigtigste data
Pakkemål (bredde x længde x højde)
195 x 1192 x 190 mm
Bosch GHE18V-50FP batteridrevet hækkeklipper med mål.
Fabrikanter:
Robert Bosch Power Tools GmbH
Max-Lang-Strasse 40-46
70771 Leinfelden-Echterdingen
www.bosch-pt.com
kontakt@bosch.de
PRO GHE18V-50FP: Yderligere oplysninger
Produktets vigtigste egenskaber
Udstyr og anvendelse
Stanghækkeklipperen PRO GHE18V-50FP er perfekt til klipning af høje hække samt mindre buske. Dette værktøj er robust nok til at klare tykkere grene og kraftigere hække, og det er præcist nok til at levere mere præcise snit. Kompatibel med Bosch Professional 18V System og batterier i AMPShare-alliancen
Yderligere oplysninger
Stanghækkeklipperen PRO GHE18V-50FP giver problemfri start, lav vedligeholdelse og lang levetid. Den kører med 3.400 slag i minuttet, har en tandåbning på 23,5 mm og et lavt støjniveau på 90 dBA. Den leveres med en 50 cm klinge i høj kvalitet i et holdbart aluminiumshus. Der er ingen udstødningsgasser, og værktøjet kan deles i to dele, så det er nemt at transportere og opbevare